
McDonald’sin kotiinkuljetus laajenee Tampereen Lielahden ja Kaukajärven ravintoloihin 5.10.
McDonald’sin kotiinkuljetukset laajenevat Tampereella maanantaina 5.10.2020. Yrittäjä Hannu Wiinikaisen omistamat Lielahden ja Kaukajärven McDonald’s-ravintolat aloittavat kotiinkuljetukset yhteistyössä Foodoran kanssa.
Kotiinkuljetuksen tuotevalikoimasta asiakas voi tilata McDonald’sin tuttuja ruokia kotiinsa Foodoran maksuttomalla mobiilisovelluksella. Tilauksen jälkeen ruoka valmistetaan McDonald’sissa, ja kuljetuksen hoitavan yrityksen lähetti noutaa ja toimittaa ruuan kontaktivapaasti. McDelivery toimii arkipäivisin ja viikonloppuisin Foodoran kuljetusaikataulun mukaisesti, ja kotiinkuljetuksen hinta määräytyy Foodoran hinnoittelun mukaan.
”Kotiinkuljetusyhteistyön aloittaminen näissä Tampereen-ravintoloissa tarjoaa mahdollisuuden palvella asiakkaita entistä laajemmin. Kuljetuspalvelu tuo joustavuutta ruuan tilaamiseen ja arkeen. Asiakkaamme varmasti arvostavat sitä, että meidät löytää nyt Foodorasta”, kertoo yrittäjä Hannu Wiinikainen.
McDelivery tarjoaa ruoan kotiinkuljetuspalvelua asiakkaille 24 kaupungissa yhteensä 44 ravintolassa. Poikkeustilanteessakin McDonald’s-ravintolat palvelevat asiakkaita mahdollisimman turvallisesti.
Lisätiedot:
McDonald’s-yrittäjä Hannu Wiinikainen, puh. +0400 77 5855, hannu.wiinikainen (at) fi.mcd.com
McDonald’sin viestintäjohtaja Heli Ryhänen, puh. +358 40 501 7179, heli.ryhanen (at) fi.mcd.com
Kuvat
Tietoja julkaisijasta
McDonald’s
McDonald’s on yksi maailman tunnetuimmista tuotemerkeistä. Tuttu kaarikuvio kohoaa yli 100 maassa, yhteensä noin 37 000 ravintolan tunnuksena. McDonald’s palvelee päivittäin noin 70 miljoonaa asiakasta. Maailmanlaajuisesti ketjun palveluksessa työskentelee 1,7 miljoonaa työntekijää. Suomen ensimmäinen McDonald’s avattiin yli 30 vuotta sitten vuonna 1984. Tällä hetkellä Suomessa on 66 McDonald's-ravintolaa. McDonald’s ravintoloiden yhteenlaskettu verollinen myynti oli 205,8 M€ vuonna 2019. Kasvua oli edelliseen vuoteen verrattuna lähes 7 %. Ravintoloista 55 eli noin 83 % on yksityisten lisenssinhaltijoiden eli yrittäjien omistuksessa. Yrittäjiä on yhteensä 11.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta McDonald's
Vantaan Variston McDonald’s-ravintola uudistuu11.9.2023 08:15:00 EEST | Tiedote
Vantaan Variston McDonald’s-ravintolaa remontoidaan 11.9. alkaen. Remontin aikana ravintola on suljettu, ja se avataan uudistettuna noin kahden viikon kuluttua remontin käynnistymisestä.
Oulun Kaakkurin ja Kempeleen McDonald’s-ravintoloiden ravintolapäällikkö saa arvostetun Ray Kroc -palkinnon4.9.2023 15:15:16 EEST | Tiedote
Oulun Kaakkurin ja Kempeleen McDonald’s-ravintoloiden ravintolapäällikkö Pyry Liedes on valittu vuoden 2024 Ray Kroc -palkinnon saajaksi. Palkinto myönnetään McDonald’sin parhaille ravintolapäälliköille. Liedes palkitaan ensi keväänä Barcelonassa järjestettävässä maailmanlaajuisessa McDonald’s-konferenssissa.
McDonald’sin kotiinkuljetus laajenee Torniossa31.8.2023 08:25:00 EEST | Tiedote
McDonald’sin kotiinkuljetus laajenee Torniossa, kun Tornion McDonald’s aloittaa kotiinkuljetusyhteistyön Foodoran kanssa. Ravintolassa on käytössä myös Woltin kotiinkuljetuspalvelu.
McDonald’s esittää: Mukana menossa -ateria11.8.2023 09:00:00 EEST | Tiedote
McDonald’s tarjoaa uuden aterian 14.8. alkaen yli 100 maassa. Aterian pääosassa ovat popkulttuurissa näkyvästi esillä olleet tuotteet.
Miia Makkonen Vantaan Porttipuiston uuden McDonald’s-ravintolan yrittäjäksi30.6.2023 10:00:48 EEST | Tiedote
McDonald’s avaa uuden, ympäri vuorokauden palvelevan ravintolan Vantaalle loppuvuonna 2023, ja sen yrittäjänä aloittaa vuodesta 2021 McDonald’s-yrittäjänä toiminut Miia Makkonen. Makkonen toimii myös Porvoon ja Vantaan Tuupakan Mäkkäreiden yrittäjänä.