Satu Kosunen Sakean toimitusjohtajaksi
Sakea on nimittänyt Satu Kosusen uudeksi toimitusjohtajakseen. Kosunen on ollut mukana Sakean kasvutarinassa vuodesta 2020 alkaen ja on toiminut viime vuodet asiakkuusjohtajana vastaten asiakassuhteista ja suunnittelutiimin vetämisestä.

”On ollut innostavaa ja opettavaista nähdä Sakean matka pienestä toimistosta asiakkaiden luotetuksi kumppaniksi. Sosiaalisen median kehitys tarjoaa meille ja asiakkaille jatkuvasti uusia mahdollisuuksia”, Kosunen sanoo.
Sakean edellinen toimitusjohtaja Valtteri Soilampi siirtyy yhtiön hallituksen puheenjohtajaksi.
Sakea on some- ja videostudio, jonka liikevaihto kasvoi viime vuonna noin 2 miljoonaan euroon. Yritys työllistää Helsingissä 17 sosiaalisen median ja videosisällön asiantuntijaa.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Satu Kosunen
+358 50 3377969
satu@sakea.fi
Valtteri Soilampi
+358 41 5057638
valtteri@sakea.fi
Kuvat

Linkit
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.