Batteryltä kaksi virkistävää PLUS-energiajuomauutuutta
Suomen ensimmäinen ja suosituin energiajuoma Battery lanseeraa PLUS-sarjaan kaksi hyvänmakuista juomauutuutta, jotka auttavat pysymään terässä koko päivän - veriappelsiinin ja mustaherukan makuinen Battery PLUS Anti-Stress sekä persikan ja sitruunan makuinen Battery PLUS Restore.

Battery PLUS Anti-Stress ja Battery PLUS Restore tuovat plussaa aktiivisen ihmisen päivittäiseen elämään. Anti-Stress on sokeriton, vähäkalorinen Restore sisältää vähän myös sokeria.
”Energiajuomia kulutetaan paljon aivan uusissa käyttötilanteissa, ja kuluttajat haluavat useita hyötyjä yksittäisiltä tuotteilta. Battery PLUS -konseptin keskiössä on raikas ja moderni tapa käsitellä hyvinvointia sekä aktiivisuutta. Battery PLUS -juomat ovat erottuvia, raikkaita ja ne myös näyttävät maukkailta”, kertoo Veli-Matti Keskipoikela, Batteryn tuotepäällikkö.
BATTERY PLUS ANTI-STRESS
Pirskahtelevan veriappelsiinin ja mehevän mustaherukan makuinen sokeriton Battery PLUS Anti-Stress energiajuoma on mainio valinta niihin hetkiin, kun uupumus yllättää. Sen sisältämät B-vitamiinit, niasiini sekä pantoteenihappo auttavat pitämään suorituskyvyn aina parhaimmillaan.
+ SOKERITON
+ VITAMIINIT
+ LUONTAINEN KOFEIINI
Niasiini, B6, B12 ja pantoteenihappo auttavat vähentämään väsymystä ja uupumusta. Pantoteenihappo edistää normaalia henkistä suorituskykyä.
Pakkaus: 33 cl -tölkki
BATTERY PLUS RESTORE
Battery PLUS Restore on vähäkalorinen, palauttava ja matalahiilihappoinen juoma, jonka piristävä maku on peräisin raikkaasta persikasta ja sähäkästä sitruunasta. Lisätyt magnesium, sinkki ja B-vitamiinit auttavat pysymään terässä koko päivän.
+ VÄHÄKALORINEN
+ MINERAALIT
+ VÄHEMMÄN KOFEIINIA
Magnesium auttaa vähentämään väsymystä ja uupumusta, edistää elektrolyyttitasapainoa ja lihasten normaalia toimintaa. Sinkki edistää normaalia proteiinisynteesiä ja normaalia hiilihydraattiaineenvaihduntaa
Pakkaus: 40 cl -kierrätysmuovipullo
Battery PLUS Restoren jakelu on alkanut tammikuun alussa – Battery PLUS Anti-stressin jakelu alkaa viikolla kuusi. Uutuudet soveltuvat vegaaneille.
Tuotetiedot:
Nimi
Battery PLUS Anti-Stress
Lisätietoa:
Veriappelsiinin- ja mustaherukanmakuinen energiajuoma. Sisältää makeutusaineita. Sisältää aspartaamia (fenyylialaniinin lähde). Korkea kofeiinipitoisuus (32 mg/100 ml). Ei suositella lapsille eikä raskaana oleville tai imettäville.
Ainesosat:
Vesi, happamuudensäätöaineet (E330, E331), hiilidioksidi, luontainen aromi, porkkana- ja safloriuute, makeutusaineet (E950, E951), kahviuute (kofeiini 320 mg/l), säilöntäaine (E202), stabilointiaineet (E414, E445), vitamiinit (niasiini, pantoteenihappo, B6, biotiini, B12), maltodekstriini.
Ravintosisältö / 100ml:
Energia per 100 ml: 10 kJ / 2 kcal
Proteiini g/100 ml: 0
Hiilihydraatit g/100 ml: 0,1
Sokeri g/100 ml: 0
Rasvaa g/100 ml: 0
Suolaa g/100 ml: 0,06
Niasiini mg/100 ml: 9,7
B6-vitamiini mg/100 ml: 0,9
B12-vitamiini /100 ml: 1,5
Pantoteenihappo (B5-vitamiini) mg/100 ml: 3,6
Biotiini: 30,3 mikrogrammaa
Nimi:
Battery PLUS Restore
Lisätietoa:
Persikan- ja sitruunanmakuinen matalahiilihappoinen juoma. Sisältää sokeria ja makeutusaineita.
Ainesosat:
Vesi, sokeri, happamuudensäätöaineet (E330, E331), hiilidioksidi, kivennäisaineet (magnesiumkarbonaatti, sinkkiglukonaatti), luontainen aromi, säilöntäaine (E202), hapettumisenestoaine (E300), luontainen kofeiini (100 mg/l), makeutusaine (steviasta saatavat stevioliglykosidit), stabilointiaineet (E414, E445), värit (E160e, E160a).
Ravintosisältö / 100ml:
Energia per 100 ml: 58 kJ / 14 kcal
Proteiini g/100 ml: 0
Hiilihydraatit g/100 ml: 3,1
Sokeri g/100 ml: 3
Rasvaa g/100 ml: 0
Suolaa g/100 ml: 0,06
Magnesium mg/100 ml: 14,2
Sinkki mg/100 ml: 1,3
Kofeiini mg/100 ml: 10
Yhteyshenkilöt
Timo MikkolaviestintäpäällikköSinebrychoff
Puh:+358408307176timo.mikkola@sff.fiKuvat
Tietoja julkaisijasta
1819 perustettu Sinebrychoff on osa Carlsberg-konsernia ja valmistaa oluita, siidereitä, long drink -juomia, virvoitusjuomia, vesiä sekä energiajuomia. Sen tuotesalkkuun kuuluvat mm. Karhu, KOFF, Carlsberg, Battery Energy Drink, Monster Energy, Crowmoor sekä Somersby ja Coca-Colan yhtiön juomat, kuten Coca-Cola, Fanta, Bonaqua sekä Sprite. Henkilöstön monimuotoisuus, vuorovaikutus asiakkaiden ja ympäröivän yhteiskunnan kanssa sekä vahvat tuotebrändit ovat kestävän kehityksen edistämisen lisäksi yhtiölle tärkeitä. Sinebrychoff valmistaa juomat 100 % uusiutuvalla energialla ja juomanvalmistus on hiilineutraalia. Alkoholin kohtuukäyttöä yhtiö edistää laajalla alkoholittomien oluiden valikoimalla. Käymme parempaan huomiseen.
sinebrychoff.fi — Sinebrychoff - Facebook & Instagram: Sinebrychoff1819 - kohtuullisesti.fi
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Oy Sinebrychoff Ab
Sinebrychoffin kestävän kehityksen katsaus: Vedenkäyttö vähentynyt 100 miljoonaa litraa vuositasolla7.4.2025 13:43:15 EEST | Tiedote
Sinebrychoffin järjestyksessään 16. kestävän kehityksen katsaus on julkaistu. Katsaus paljastaa muun muassa, että Sinebrychoffin juomiin käytetyn veden määrä on vähentynyt yli 100 miljoonaa litraa vuositasolla noin kymmenessä vuodessa - tuotantolitrojen pysyessä suunnilleen samana.
Hedelmäisiä ja raikkaita makuja Sinebrychoffin kevätuutuuksissa24.2.2025 12:31:39 EET | Tiedote
Kevät tuo paljon herkullisia makuja Suomen suosikkijuomilta - muun muassa vadelmalonkeroa KOFF Long Drinkiltä, trooppisen hedelmäinen Karhu-olut, sitruunainen KOFF-olut ja mysteerimakuinen Battery. Monessa uutuudessa maistuvat hedelmät, marjat ja sitruksinen raikkaus! Kaikkien juomien tarkemmat tiedotteet ja kuvat löytyvät alla olevista linkeistä ja Sinebrychoffin uutishuoneesta: https://sinebrychoff.fi/newsroom/
Maailman ainoan ravintolaraitiovaunun SpåraKOFFin matka jatkuu5.2.2025 12:01:52 EET | Tiedote
Kantakaupungin raitiotien jännitteen nostosta alkanut jännitysnäytelmä sai onnellisen lopun.
Sinebrychoff ja Keravan kaupunki jakoivat harrastestipendejä 30 000 eurolla keravalaisille lapsille ja nuorille27.1.2025 09:40:44 EET | Tiedote
Sinebrychoff ja Keravan kaupunki myöntävät kaksi kertaa vuodessa harrastestipendejä, joilla tuetaan keravalaisten lasten ja nuorten harrastamista ja hyvinvointia. Kevään harrastestipendejä jaettiin 104 nuorelle yhteensä 30 000 eurolla.
Uutta väriä harmaaseen – KOFFilta kesän maistuvimmat makulonkerot20.1.2025 15:16:32 EET | Tiedote
Makulonkeroiden valikoima kasvaa kahdella herkullisella uutuudella: trooppisilta hedelmiltä maistuva KOFF Long Drink Gin & Tropical Lime-Mandarin-Kiwi ja aitoa mehua sisältävä KOFF Long Drink Juiced Raspberry-Lime.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme