Mobiilioperaattori Moi ja S-ryhmä valtakunnalliseen bonusyhteistyöhön
Kuuden osuuskaupan alueella paikallisena alkanut yhteistyö laajenee valtakunnalliseksi asiakastoiveiden perusteella. S-ryhmän asiakasomistajat saavat Bonusta kaikista Moin kuluttajille suunnatuista tuotteista.

Kuusi S-ryhmän osuuskauppaa on tehnyt mobiilioperaattori Moin kanssa paikallista bonusyhteistyötä jo reilun vuoden ajan.
“Olemme saaneet yhteistyöstä positiivista palautetta ja asiakasomistajamme ovat toivoneet sen laajentamista. Nyt solmitulla kumppanuudella vastaamme tähän toiveeseen”, kertoo asiakkuusjohtaja Heini Dahlström SOK:lta.
Osuuskaupan tehtävänä on tuottaa hyötyä asiakasomistajille. S-ryhmän tavoitteena on tarjota sellaisia valtakunnallisia kumppanuuksia, jotka kiinnostavat ja hyödyttävät mahdollisimman suurta osaa asiakasomistajista.
“Yhteistyössä Moin kanssa toteutuu molempien osapuolten tavoite tarjota asiakkaille laadukkaita ja kiinnostavia tuotteita jatkuvasti edulliseen hintaan – ja tietysti Bonus päälle”, Dahlström toteaa.
“Olemme erittäin iloisia, että yhteistyömme S-ryhmän kanssa laajenee ja voimme tehdä valtakunnallista kampanjointia nykyisille ja tuleville asiakkaillemme”, sanoo Moi Mobiili Oy:n toimitusjohtaja Petri Lahtinen.
Yhteistyön muuttuminen valtakunnalliseksi ei vaikuta jo Bonusta Moilta kerryttäviin asiakkaisiin, vaan Bonuksen kertyminen jatkuu normaalisti.
Asiakasomistajat saavat Bonusta kaikista Moin tarjoamista kuluttajaliittymistä: Laitenetti, Rento 4G, Suosikki 4G ja Reilu 5G. Yhteistyö on voimassa koko Suomessa (pois lukien Ahvenanmaa). Liittymiä voi hankkia Moi.fi:stä. Lisäksi niitä voi ostaa Prismoissa olevista puhelinpisteistä, joita on tällä hetkellä viidessä myymälässä pääkaupunkiseudulla, Oulussa ja Kuopiossa.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
SOK:n viestintä
SOK:n viestintä tarjoaa median edustajille ajankohtaista tietoa S-ryhmästä. Viestintämme palvelee mediaa arkisin klo 9–16.
Heini DahlströmAsiakkuusjohtaja, SOK
Puh:010 7680960heini.dahlstrom@sok.fiPetri LahtinenToimitusjohtajaMoi Mobiili
Puh:040 050 0373petri.lahtinen@moi.fiKuvat
SOK - Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta
S-ryhmä on suomalaisten kotitalouksien omistama kaupparyhmä. S-ryhmän muodostavat 19 alueosuuskauppaa, SOK sekä niiden tytäryhtiöt.
Tarjoamme arjen palveluita päivittäis- ja käyttötavarakaupassa, hotelleissa & ravintoloissa, tavarataloissa, liikennemyymälöissä ja oman pankkimme kautta.
Olemme suurin yksityinen työllistäjä Suomessa – meitä s-ryhmäläisiä on noin 40 000. Toimimme tinkimättömästi yhdenvertaisuutta edistäen sekä luonnonvaroja kunnioittaen, ja olemme Suomen suurin kotimaisen ja lähiruoan myyjä. Verojalanjälkemme on lähes 1,9 miljardia euroa, ja investoimme Suomeen vuosittain noin 500 miljoonaa euroa.
#parempipaikkaelää
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta SOK - Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta
Helsinki Biennaali ja S-ryhmän hotellit aloittavat yhteistyön28.3.2025 14:00:00 EET | Tiedote
Yhteistyön tavoitteena on vahvistaa Helsingin houkuttelevuutta kesän kohteena niin suomalaisten kuin kansainvälisten matkailijoiden joukossa, ja helpottaa vierailijoiden löytämistä taiteen luo. Pääkaupunkiseudun Sokos Hotellit ja Radisson Hotellit toimivat Biennaalin majoitus- ja tapahtumakumppaneina keväällä ja kesällä 2025.
Vuosi- ja vastuullisuuskatsaus 2024: ”Vastuullisuustekoja yhdessä kuluttajien ja koko arvoketjun kanssa”28.3.2025 08:30:00 EET | Tiedote
Katsaus S-ryhmän viime vuoteen, liiketoimintoihin ja vastuullisuuteen on nyt julkaistu.
Grillikaupoilla näkyy nyt suomalaisten asennemuutos – Prisman myyntidata kertoo minkä hintaisia grillejä tällä hetkellä halutaan26.3.2025 07:22:00 EET | Tiedote
Usein kuultu vitsi suomalaisten päättäväisyydestä grillata säällä kuin säällä vaikuttaisi pitävän monen kohdalla paikkansa, kertoo Prisman asiakasomistajille tehty tuore kyselytutkimus. Vaikka suurin osa lähes 1200 vastaajasta on poutasään grillaajia (69 %), merkittävä osa (25 %) on valmis pistämään grillin kuumaksi olosuhteista riippumatta. Kyselystä sekä Prisman tuoreesta myyntidatasta selviää myös, millainen grilli nyt halutaan ja mitä sinne aiotaan laittaa.
S-ryhmän päivittäistavarakaupan vahva vuosi mahdollistaa jatkopanostukset myymäläverkoston ja verkkokaupan kehittämiseen26.3.2025 07:15:00 EET | Tiedote
S-ryhmän päivittäistavarakauppa kasvatti edelleen markkinaosuuttaan vuonna 2024. S-ryhmän päivittäistavarakaupan myynti kasvoi 3,6 prosenttia vuonna 2024. Nielsenin myymälärekisterin mukaan S-ryhmän päivittäistavarakaupan markkinaosuus oli viime vuonna 48,8 prosenttia (+0,6 %-yks.). S-ryhmä vahvisti asemaansa myös ruoan verkkokaupan markkinajohtajana ja jatkoi investointeja sekä myymäläverkoston että verkkokaupan kehittämiseen.
ABC-mobiilin kyydissä jo yli 700 000 käyttäjää – digimyynti vahvassa kasvussa25.3.2025 08:02:00 EET | Tiedote
ABC-mobiili vahvistaa asemaansa tiellä liikkuvien ykkössovelluksena. Yhä useampi ABC-ketjun ostos tehdään mobiilisti: osalla asemista jo lähes viidennes tankkauksista ja yli puolet autopesuista tehdään sovelluksen kautta.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme